رفتن به بالا

خبر مهم دانشگاه

منوی دسترسی سریع


دفتر فرهنگ اسلامی سما لاهیجان به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج و به منظور شنیدن سخنان دانشجویان و ارائه پاسخ به شبهات مطرح شده اقدام به برگزاری جلسه کرسی آزاد اندیشی با موضوع «بسیج و کارکرد ها» نمود.

در این نشست دانشجویی که علاوه بر دانشجویان مدیر فرهنگی و امام جماعت این مرکز آموزشی فرهنگی نیز حضور داشتند، رضا خشنود از اساتید درس دفاع مقدس حول محور«بسیج و کارکردها» به بیان سخن پرداخت. وی تفکر بسیجی را تفکری برگرفته از بینش انقلابی امام و رهبری دانست که در بسیاری از بحران ها کارساز بوده و کشور را از افتادن به ورطه مشکلات نجات داده است. خشنود در ادامه خاطرنشان نمود برای برون رفت از مشکلاتی که امروز گریبانگیر جامعه ما شده و در برخی موارد تا مرز بحران پیش می رود نیاز مبرم به تفکر بسیجی و اشاعه این فرهنگ ناب داریم و اگر نتوانیم تفکر خالص بسیجی که برگرفته از اندیشه  امام راحل است را در جامعه پیاده نماییم قطعا با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

این مدرس دانشگاه سپس به مصداق هایی در مورد خدمات شایان بسیج در طول دوران انقلاب اسلامی اشاره نمود و آخرین نمونه آن را پیروزی جبهه مقاومت علیه تروریست های تا بن دندان مسلح داعش دانست و خاطرنشان نمود: اگر تفکر بسیجی و فرهنگ مقاومت که بر گرفته از اندیشه ناب امام و رهبری انقلاب است در سوریه پیاده نمی شد امروز شاهد تصرف کامل سوریه و عراق به دست تکفیری ها بودیم و بعد از آن باید در داخل کشور با داعش مبارزه می کردیم که با تدابیر راهگشای رهبری انقلاب و فرماندهی بسیجی وار سردار سلیمانی توانستیم به پیروزی برسیم.

در ادامه این جلسه دانشجویی، دانشجویان به بیان سوالات و شبهات شان پرداختند که توسط خشنود به تمام این شبهات پاسخ های درخوری ارائه گردید.


.


دفتر پژوهش آموزشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان به منظور ایجاد خلاقیت و نوآوری در دانشجویان این مرکز آموزشی فرهنگی و تشویق آنان به رقابت های جذاب علمی اقدام به برگزاری دومین دوره مسابقه نجات تخم مرغ نمود.

این رقابت علمی با حضور  رئیس، کارکنان، اساتید و دانشجویان سما لاهیجان و با شرکت 30 تیم سه نفره برگزار گردید.

ریاست دانشکده پ سما لاهیجان در حاشیه این مراسم طی سخنانی ضمن تقدیر از مدیر پژوهشی سما لاهیجان جهت برگزاری این رقابت علمی، برگزاری این گونه مسابقات را لازمه کار پژوهشی و مکمل آموزشهای تئوریک دانشجویان دانست و ضمن تشکر از حضور فعال آنان در این رقابت علمی، از آمادگی سما برای فراهم نمودن بستر چنین کارهایی جهت پیشرفت علمی و بروز خلاقیت های دانشجویان خبر داد.


.


دانشجویان، کارکنان و اساتید آموزشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان همگام با سایر مردم انقلابی در راهپیمایی پرشکوه 13 آبان (روز دانش آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی و تبعید حضرت امام) به صورت گسترده و فعال شرکت کردند. لازم به ذکر است که این راهپیمایی از ساعت 10 صبح از محل های تعیین شده شروع شد و تا ساعت 30/11 ادامه داشت و بعد از پایان راهپیمایی، قطعنامه ای قرائت شد و حضار هر بند آن را با تکبیر تایید کردند..


معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل به منظور ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی در بین کارکنان این مجموعه آموزشی فرهنگی و همچنین ترویج ورزش همگانی اقدام به برگزاری همایش پیاده روی ویژه کارکنان و اساتید سما لاهیجان و سیاهکل نمود. در این همایش ورزشی کارکنان و اساتید این مرکز پس از طی مسیر تعیین شده بر مزار شهدای گمنام حضور یافتند و با قرائت فاتحه یاد و نام شهدای عزیز را گرامی داشتند.

لازم به ذکر است که کارکنان این مجموعه علاوه بر پیاده روی به صورت نمادین اقدام به جمع آوری زباله های این منطقه نیز نمودند.

فلاح راد معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در حاشیه این کار فرهنگی و در جمع کارکنان و اساتید در سخنانی داشتن محیط زیست سالم و برخورداری از فضایی پاک برای زندگی را حق همه دانست و خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که فرهنگ جمع آوری زباله و تفکیک آن در بین مردم ما نهادینه شود چرا که با این کار سلامتی را برای خودمان به ارمغان خواهیم آورد..


دفتر پژوهش آموزشکده فنی و حرفه ای سما لاهیجان به منظور آشنایی اساتید و دانشجویان این مرکز با مفهوم استارت آپ اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با همکاری پارک علم و فناوری گیلان نمود. در این کارگاه که با حضور رئیس آموزشکده، مدیران گروه، اساتید و جمعی از دانشجویان برگزار شد، مهندس بهنامیان مدیر یکی از شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری توضیحاتی پیرامون مفهوم استارت آپ و اهمیت آن در دنیا ارائه نمود و در مورد هدف از برگزاری این دوره، رشته ها و فیلدهای آن، مراحل برگزاری استارت آپ ویکند و ... سخنانی ایراد نمود و در پایان به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ گفت..